Így ünnepeltük a menekültek világnapját

Június 20-a Menekült Világnapja. A Magyarországi Evangélikus Egyház Diakóniája több mint egy éve a Mandák Házban működteti menekült szolgálatát. Az integrációs szolgálat munkatársai és programjának résztvevői terített asztallal vártak bennünket a Karácsony Sándor utcai templom kertjében. Gyülekezeti termünkben megtekinthető fotókiállításon egy iparművészeti egyetemi hallgató, egy iraki származású fiatal édesanya képein keresztül mutatták be az integrációs szolgálat programjában részt vevő menekültek mindennapjait. A munkatársakkal és az érintettekkel terített asztal mellett beszélgettünk, együtt játszottak a gyermekeink. A szélsőséges emberi tapasztalatokat, amely a menekülők alapélménye, a költészet nyelvén mindannyian megtapasztalhattuk ezen az estén.

A Menekültek Világnapjához kapcsolódó történések voltak még:

Szöveg: Bolba Márta
Fotó: Román Péter