Hálaadás a Szentkirályi utcában

Budapest – A józsefvárosi gyülekezet az új egyházi évet hálaadó istentisztelettel kezdte. Megünnepelték, hogy újraindul a gyülekezet missziós szolgálata. Megújult templomuk, lelkészi hivataluk és parókiájuk egyházunk adminisztrációs központjának épületében található.

A gyülekezet elhelyezkedése a misszió változatos lehetőségét kínálja a főváros szívében. Az evangélium hirdetésével szeretnék megszólítani azokat is, akik eddig nem ismerték Istent. A közösség kétfókuszúsága társadalmi üzenetet hordoz. A VIII. kerületnek vannak jómódú és nagyon elesett részei, a gyülekezet két pillére a két templom, az egyik fenséges, a másik szerény kialakítású, a kettőt az köti össze, hogy mindkét helyen Isten munkálkodik.

Advent első vasárnapján a hálaadó istentiszteleti szolgálatra sokan készültek együtt imádságban. Az istentiszteleten a munkatársi közösség néhány tagja imádkozott a gyülekezet meglevő és most induló szolgálataiért: Joób Máté az utca emberéért, az iroda dolgozóiért, az Üllői úti induló szolgálatokért, Selmeci Judit a gyermekeink hitre jutásáért és a gyermekszolgálatért, Molnár Ilona felügyelő a lelkészelődökért, hálát adva, hogy nem lerombolták a templomot, hanem felépítették, Liszka Viktor lelkész a lelkipásztori szolgálatokért, Badzsóné Angéla a kerületi Losonci Téri Általános Iskola szülő-, diák- és tanári közösségéért, Deák Dániel pedig a Szociális Csomagküldő Mozgalomnak a nélkülözésben élő romák felé végzett szolgálatáért.

A liturgikus szolgálatot Lénárt Viktor vezette, igehirdetéssel Románné Bolba Márta szolgált Keresztelő János színrelépéséről, ahogy azt Lukács evangéliumában olvassuk. Az igehirdetés központi üzenete szerint, ha Isten szól, mozgásba lendülnek a dolgok. Ott történnek a nagy dolgok, ahol Isten szól. Hálásak vagyunk a városközponti elhelyezkedésért, a megújult templomért, az aranyozott oltárért. Isten Jánoshoz a pusztában szólt. Jánosnak nem volt formális hatalma, nem volt szép temploma, nem volt kellemes beszéde, de mégis őt hallgatta mindenki. Mert az Úr szólt általa. Ez az, ami igazán fontos, ettől van jövője a józsefvárosi gyülekezetnek, és ettől van jövője az egyháznak.

A gyülekezet szolgálati rendje a Mandák házban változatlan: minden vasárnap 10 órai kezdettel, párhuzamos ovis hittannal, előtte imaórával és utána szeretetvendégséggel. Bibliaórák: hétfőn 9.30-tól, szerdán 18 és 20 órától, csütörtökön 18.30-tól, pénteken 9.30-tól az Illés utcában és pénteken 18 órától. Románné Bolba Márta bemutatta a lelkes szolgálócsapatot Lénárt Viktor, Joób Máté, Rihay Szabolcs és Keveházy Sámuelszemélyében, akik a vasárnap 17 órás Üllői úti könnyűzenés istentisztelet felelősei. Az Üllői úton Kotsis András kántorunk orgonás szolgálatával 12 órakor is tartanak énekverses istentiszteletet Liszka Viktor helyettes lelkész és Románné Bolba Márta parókus lelkész szolgálatával. A közösség minden istentisztelete úrvacsorás. Januártól keddenként 18 órától az Üllői úton is megkezdődnek a bibliaórák. Tervben van az is, hogy gyülekezeti helyiségeikben pezsgő spirituális, szellemi, kulturális társadalmi életet szerveznek.

Szöveg: Románné Bolba Márta

Fotó: Román Péter