Dévai Fogadó Menekültsegítő Központ

A Budapest-Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség fenntartásában 2022 őszétől új menekülteket segítő közösségi ház kezdte meg működését, a Mandák-házban működő menekültsegítő munkánk új telephelyre költözött.
A Dévai Fogadó címe: 1134, Budapest, Dévai utca 11.
Az ukrán háború elől menekülők kaphatnak itt élelmiszercsomagot, higiéniai szereket, bébiholmit, pelenkát, használt cikkeket pl.: ruha-, játék-, konyhai eszköz-, babakocsi-, iskolaszer, egyéb tárgyi eszköz, sporteszköz.
200 sérülékeny ukrán menekült családot tudunk egy időben segíteni, akinek nem tudunk rendszeresen csomagot adni, azt a várólistánkra tudjuk felírni.
Az alapszükségletek támogatásán túl közösségi és egyéni szociális munkával, munkakeresési tanácsadással, közösségi programokkal, gyermekprogramokkal, ukrán - magyar - angol nyelvtanfolyamokkal, pszichológiai tanácsadással, játszóházzal várjuk a hozzánk érkezőket.
Nyitvatartás: kedd, szerda, csütörtök, péntek  9.00-17.00 óra
A szakmai programunk itt olvasható: link
Önkéntes csoportok segítségét nagy örömmel fogadjuk, elsősorban a folyamatosan nagy mennyiségben érkező tárgyi adomány rendszerezésében van szükségünk segítségre, de szívesen fogadjuk a tolmácsolás, és gyermekprogramokon való önkéntes segítségnyújtsást.
Önkéntes csoportok fogadása, önkéntes koordináció: devaifogado@devaifogado.hu  Szabó Helga önkéntes koordinátor
Tárgyi adományokat szívesen fogadunk, az átvétellel kapcsolatban Molnár Sándor   +36 20 343 5442 és Szabó Helga +36 20 360 3181 munkatársak hívhatók.

Dévai Fogadó Menekülteket Segítő Közösségi Központ

A Mandák házból új helyre költözött a gyülekezetünk menekültsegítő szolgálata:
1134 Budapest Dévai utca 11.

Tárgyi adományok fogadása: Molnár Sándor +36 20 343 5442, Szabó Helga +36 20 360 3181.

Önkéntes csoportok fogadása, önkéntes koordináció e-mail:  devaifogado@devaifogado.hu , Szabó Helga munkatárs

Nyitvatartás: Kedd - Szerda -Csütörtök - Péntek  9-17 óra