Egyházfenntartás és adományozás

Pénzadomány a Józsefvárosi Evangélikus Gyülekezet javára

Adományokat köszönettel elfogadunk személyes befizetéssel vagy átutalással. Budapest-Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség Számlaszáma:  11708001-20127303
A gyülekezetet kizárólag adományokból, pályázatokból és ingatlanhasznosításból (pl. diákszállás, irodabérbeadás) tartjuk fenn, ahhoz, hogy munkánkat folytatni tudjuk, számítunk minden barátunk és egyháztagunk pénzbeli támogatására is, de természetesen önkéntes munkával és tárgyi adományokkal is be lehet kapcsolódni gyülekezetünk küldetésébe.

Tárgyi adományok egyházunk szeretetszolgálatának javára:

Gyülekezetünk adományraktára a Dévai Fogadóban folyamatosan várja az adományokat és az önkéntes segítőket az adományok rendszerezéséhez. Az adományokat menekülteknek és szegény emberekhez juttatjuk el evangélikus gyülekezeteinken, állami és civil családsegítő szervezeteken keresztül.

Kapcsolattartó: Molnár Sándor adománykoordinátor munkatársunk +36 20 343 5442

Amire különösen is szükség van: női higiénia (eü. betét)/

kisbabás cuccok: pelenka, kiságy, gyerek matrac, babakád, bili, autósülés, hinta, babakocsi, hordozó, hordozókendő, babaruha, kismama ruházat, kórházi köntös, papucs, mellszívó, szoptatós párna, műanyag gyermek tányérok poharak.

gyermekruha!!! mindig kifogyóban – gyorsan nőnek!! ) jó minőségű, szép állapotú darabokat korlátlan mennyiségben szívesen fogadunk, örökös gond, hogy kifogy a gyerekruha! Kérlek, a szezonális holmiat hozzátok, nehezen tároljuk nyáron a télit!

Gyermek cipő-gyorsan nőnek, többféle cipő kell, a lábbeli nagyon drága dolog, menekülteknek szinte megfizethetetlen. Tornacipő, sportcipő, benti ovis szandál, zuhanyozó papucs (közösségi szálláshelyen nagyon fontos!) megkímélt átnőtt daraboknak nagyon örülünk!

Női ruházat: szezonális ruházatot szeretnénk kérni szép állapotút, a foltos, lyukas darabokat, kérlek ne hozzátok el! Nagyn fontos a jó megjelenés a női önbecsüléshez, és a munkahelyi megjelenéshez is, kérünk benneteket, ezt szem előtt tartva adományozzatok ruhát.

Férfi ruházat- menekült ügyfeleink főképpen nők gyermekkel, de sok nyugdíjas férfi ügyfelünk is van. Várjuk az uraknak a jó állapotú ruhát és cipőt. Nagycsaládos apák is át tudtak jönni, nekik a munkaruházat is nagyon nagyon szükséges a munkakezdéshez, tehát a bakancs, megfelelő lábbeli nagyon szükséges.

iskolaszerek: füzet, iskolatáska, tornazsák, tolltartó, színes ceruzák, hegyező, számológép, radír, papír

háztartási eszközök, háztartási kisgépek, kanál, pohár, tányér, edény, tárolódoboz, játék, társas, mesekönyv, képeskönyv, labda

lakástextil: paplan, párna, függöny, lepedő, ágyneműhuzat, asztalterítő, törölköző nagy kincs, nagyon drága egy új háztartást felszerelni! Köszönjük, hogyha behozátok, ami régóta használaton kívül van. Hagyatéki darabokat szép állapotban nagy örömmel fogadunk.

Önkéntesség

Önkénteseket elsősorban a Dévai Fogadó menekültsegítő központunkban tudunk fogadni. Szívesen fogadunk középiskolai IKSZ-es önkénteseket is.

Jelentkezés módja: Szabó Hela Önkéntes koordiátor elérhetősége: devaifogado@devaifogado.hu