Az adventi-karácsonyi-vízkereszti idő ünnepei

Megkezdődik az új egyházi év! Szeretettel várunk benneteket az adventi-karácsonyi-vízkereszti idő ünnepeire.

Az advent böjti időszak, készülünk az ünnepre. Az inkarnáció csodáját ünnepeljük. Isten emberré lett, megközelít bennünket. A felnőtt Jézus is ezzel kezdi az igehirdetését: Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa.
János evangélista így ír a karácsony ünnepéről:
Az ige testté lett, láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét telve kegyelemmel és igazsággal

november 28. Advent első vasárnapja – istentisztelet után adventi koszorú készítés

december 5. Advent második vasárnapja – istentiszteletet követően a Lélekhang együttes szolgálata. A koncertel együtt 11:15-ig tart az istentisztelet.
december 5. Józsefvárosi gyertyagyújtás 18 órakor a Mikszáth téren

december 12. advent harmadik vasárnapja

december 18. szombat 15-18 óráig Szomszédünnep benne Román Péter épületfotó kiállításának megnyitója, gyerekprogramok, tűzzsonglőrködés, (Lakóház és Családmentorálás projektzáró rendezvény) helyszín:Mandák-ház

december 19. advent negyedik vasárnapja – istentisztelet, utána mézeskalácssütés

december 24. 16 óra Szentesti karácsonyi történet olvasó istentisztelet
december 25. Karácsony első napja 10 óra istentisztelet
december 26. Karácsony második napja 10 óra istentisztelet benne gyermek keresztelő

január 31. 16 óra Óév búcsúztató istentisztelet

január 2. 10 óra istentisztelet – Boldog új évet!

január 6. Vízkereszt ünnepe 18 óra – Felnőtt konfirmációs és keresztelési istentisztelet.

Január közepén gyülekezeti hétvégére – Téli elvonulásra megyünk, erről külön emailben írok majd.