Bolba Márta: „Aki énekel, duplán imádkozik”

AZ ÍTÉLKEZÉSMENTES ÉS SZERETETTELJES KÖRNYEZET GYÓGYÍT

Az egyházat civil szervezetnek nevezi Bolba Márta evangélikus lelkész, mondván: szakmai tevékenysége a lelki élet megsegítése. A női lelkészség előnye szerinte, hogy megóv a feltétel nélküli tekintélytisztelettől, mivel egy nő kevésbé tudja eljátszani az autoriter magatartásformákat, és sokkal inkább együttműködésre hív. Újjáélesztette az épp generációváltáson áteső evangélikus gyülekezetet Józsefvárosban, aminek 2012 óta a lekésze. Bolba Márta a harmadik gyermeke érkezése óta ugyan szülési szabadságon van, de a járvány idején online istentiszteletet tart.

Bolba Mártát csak hatévesen, az iskolaválasztás okán keresztelték meg, de Isten létezése mindig is hozzátartozott világképéhez. A 90-es évek elején a soproni evangélikus gyülekezet pénteki gyerek- és ifjúsági programjai sok fiatalt vonzottak: míg az év elején vele és testvérével együtt mindössze hárman voltak, az év végére hetvenen lettek – emlékezik vissza. A közösségi élet csodálatos, élményekkel teli világot varázsolt köré. „Az ott megtapasztalt közeg, az erőszakmentes kommunikáció és a pozitív, szeretetteljes attitűd, annyira magával hogy 9 évesen elhatároztam, lelkész leszek” – mondja, hozzátéve: erre aztán tudatosan készült is.

A cikk tovább olvasható a jozsefvaros.hu-n.

Forrás: jozsefvaros.hu, szöveg: Kolonics-Imre Zsófia; fotó: Huszár Boglárka