Segítő projektek befogadása

A Budapest-Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség, amelynek központja a Mandák Mária Evangélikus Gyülekezeti Ház (Mandák-ház), 2015 óta vesz részt a menekültek társadalmi integrációjának támogatásában és dolgozik össze ez ügyben több szervezeti partnerrel. Évek óta otthont ad a menekült nap rendezvényeinek és helyet biztosít menekülteknek szervezett közösségi programoknak is. Az orosz-ukrán háború kitörésekor erőforrásait átcsoportosította, és eddigi szolgálatai mellett újabbakkal bővítette korábbi, nem csak menekültügyi tevékenységeit. Ennek köszönhetően a Mandák-ház otthont ad számos olyan kezdeményezésnek, amely a hátrányos helyzetben lévő gyermekeknek és családjaiknak segít, de üzemeltet egy Diákotthont is.

Bővebben